Net Tarım Web Sitesi Anasayfası info@nettarim.com.tr

Ürünler » Okey

Okey

İleri teknoloji kullanılarak üretilmiş Amerikan ürünü bir çözeltidir. Etkin madde olarak %3 suda çözünür bakır içermektedir.Bakır, kükürt ve kireçle birlikte tarihte bilinen ne eski antibakteriyel - antifungal elemenlerdendir.

Bakırın bügüne kadar kullanılan formları bakır sülfat, bakır oksiklorür gibi büyük moleküllü bileşikler şeklindedir. Klasik şekilde kullanılan bakırlı bileşikler farklı formları ve molekül yapılarının büyük almasından dolayı yüzeysel etkili, diğer bir deyimle kontakt etkili olmaktadır. Bu formlardaki bakır, büyük boyutları nedeniyle bitki içine nüfuz edememektedir.Bakırın bazı formları ise bitki dokularında lokal bir etki göstererek yarı sistemik olarak adlandırılmıştır.

OKEY, çevre ve insan sağlığına zararsız, yüksek teknoloji tribomekanik aktifleştirme yoluyla elde edilmektedir. Bu teknoloji ile bakır elementi çok küçük tanecikler haline getirilir. Hiçbir şelat maddesi ve yöntemi kullanılmadan kolayca bitkinin içerisine girmesi sağlanır.

OKEY, sistemik etkili olup hem yeşil aksam hem de kökten uygulanabilme özelliğine sahiptir.

OKEY, bitkiye atıldıktan bir kaç saat sonra bitkinin tüm bölümlerine taşınarak bitkide koruyucu ve tedavi edici etkiler oluşmasına yardımcı olur.

OKEY'in bu özelliği bitkilerde verim ve kalitede artış yanında hastalıklara karşı yüksek dayanım sağlamasına yardıcı olmaktadır.

OKEY, hidrojen peroksit içeren diğer preperatlar gibi toprak yapısı ve bileşenlerini bozmaz.Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın

Yeşilbahçe Mah. Portakal Çiçeği Bulvarı Rabia Hanım Sitesi C Blok Kat:1 D:6 ANTALYA
+90 (242) 312 00 44    /    info@nettarim.com.tr

info@nettarim.com.tr

Tüm hakları Net Tarım’a aittir © 2018
Tasarım Ajansweb